Kursy i szkolenia

Kurs skierowany jest do Opiekunów szczeniaków od 2 do 6 miesiąca życia. Podczas zajęć poznamy wspólnie podstawy komunikacji, hasła nagród (początek i koniec sesji, hasła na jedzenie i zabawki, komenda zwalniająca) oraz komendy:
– siad,
– leżeć,
– na miejsce,
– zostań,
– łap i puść (prawidłowa zabawa z psem),
– obieganie tyczki w obie strony.
Dodatkowo podczas kursu mamy naukę chodzenia przy nodze, ćwiczymy przywołanie, rezygnację z ludzi, psów i smakołyków oraz poznajemy czym jest trening medyczny/kooperacyjny i łączymy go z nauką noszenia kagańca.

Wychodząc naprzeciw potrzebom moich Kursantów, zajęcia odbywają się na ogrodzonym placu treningowym (pierwsze pięć lekcji), na którym mamy do dyspozycji ścieżkę sensoryczną, zabawki i inne pomoce szkoleniowe (w tym legowiska, kagańce i linki); w terenie na osiedlu Retkinia (dwie kolejne lekcje) oraz w salonie groomerskim „Łapka” w Pabianicach (ostatnie zajęcia). Każde spotkanie trwa około 50 minut, oprócz ostatniego – zajęcia u groomera trwają około dwóch godzin.

Ilość psów na zajęciach: 3-4
Ilość zajęć: 8
Cena: 840 zł.
Każdy uczestnik dostaje pakiet powitalny od firmy Gammolen (KLIK) oraz upominek ode mnie – trzymetrową smycz z logo Oto Janki. Na zakończenie zajęć psiak dostaje personalizowany medal, a Opiekun dyplom w wersji elektronicznej.

Formularz zgłoszeniowy: KLIK

Kurs skierowany jest do Opiekunów psiej młodzieży od 7 do 12 miesiąca życia. Podczas zajęć poznamy wspólnie kilka sztuczek (jak na przykład target przednimi łapkami i nosem, obrociki w obie strony) oraz podstawy różnych sportów kynologicznych:
– agility,
– rally-o,
– obedience,
– nosework,
Dodatkowo cały czas wzmacniamy naukę chodzenia przy nodze, ćwiczymy przywołanie, rezygnację i grzeczne czekanie na posłaniu.

Pierwszych sześć spotkań odbywa się na naszym ogrodzonym placu treningowym. Dwa ostatnie przeprowadzamy na Retkini, a na podsumowanie zajęć idziemy wspólnie z psami na pizzę. Każde spotkanie trwa 60 minut, oprócz ostatniego – nie będziemy nikogo poganiać z jedzeniem 🙂

Ilość psów na zajęciach: 3-4
Ilość zajęć: 8
Cena: 800 zł.
Każdy uczestnik dostaje pakiet powitalny od firmy Gammolen (KLIK) oraz upominek ode mnie – nerkę z logo Oto Janki. Na zakończenie zajęć psiak dostaje personalizowany medal, a Opiekun dyplom w wersji elektronicznej.

Formularz zgłoszeniowy: KLIK 

Kurs skierowany jest do Opiekunów psiaków powyżej 12 miesiąca życia. Podczas zajęć ćwiczymy wszystkie elementy, których uczyliśmy się na Szczeniaczkowie i Młodzieżówce, tj. początek i koniec sesji treningowej, komendę zwalniającą, chodzenie przy nodze na luźnej smyczy, obieganie elementów miejskiej infrastruktury, siad, leżeć i wydłużanie tych komend oraz spokojne czekanie kiedy inny pies pracuje obok. Dodatkowo poćwiczymy obrociki, targety łapkami i nosem oraz nauczymy się cofania. Będziemy też szlifować rezygnację i przywołanie – a wszystko to w warunkach miejskich w Łodzi.

Pracę w rozproszeniach i różnych warunkach środowiskowych będziemy ćwiczyć między innymi w parkach (Zdrowie i Poniatowski), w Centrum (ul. Piotrkowska i Manufaktura), na Dworcu Łódź-Fabryczna. Każde spotkanie trwa 1 godzinę zegarową.

Ilość psów na zajęciach: 3-4
Ilość zajęć: 6
Cena: 800 zł.
Każdy uczestnik dostaje pakiet powitalny od firmy Gammolen (KLIK) oraz upominek ode mnie – saszetkę na smaczki z logo Oto Janki. Na zakończenie zajęć psiak dostaje personalizowany medal, a Opiekun dyplom w wersji elektronicznej.

Formularz zgłoszeniowy: KLIK

Rally-o jest treningiem bazującym na posłuszeństwie, którego zadania można bardzo łatwo wpleść w normalne życie. Jest to sport wprowadzony przez Stowarzyszenie Rally Obedience (KLIK), organizowane są zawody z nagrodami, w kilku różnych klasach zależnie od wieku przewodnika lub psa.

Mój kurs – zależnie od poziomu – obejmuje zapoznanie z regulaminem i poszczególnymi znakami z odpowiednich klas. Stawiam na praktykę, dobre rozumienie zadań i odnalezienie się na torze. Pracujemy w grupie maksymalnie 4 psów. Każde spotkanie trwa około 1 godziny zegarowej.

Ilość zajęć: 8
Cena: 800 zł.
Każdy uczestnik dostaje pakiet powitalny od firmy Gammolen (KLIK) oraz upominek ode mnie – saszetkę na książeczkę startową lub psie dokumenty z logo Oto Janki. Na zakończenie zajęć psiak dostaje personalizowaną rozetkę, a Opiekun dyplom w wersji elektronicznej.

Formularz zgłoszeniowy: KLIK

Obedience jest sportem kynologicznym, które po polsku można rozumieć jako posłuszeństwo sportowe. Zgodnie z regulaminami FCI przygotowujemy się na kursie tak, aby móc wystartować w zawodach, dzięki czemu zdobywamy my i nasz pies zdobywamy kolejne szkoleniowe doświadczenia.

Kurs skierowany jest do osób chcących rozpocząć swoją przygodę z tym sportem lub kontynuować naukę do wyższych klas. Pierwszym poziomem kusu są Podstawy Obedience, na których poznajemy regulamin startowy oraz uczymy się:
– komunikacji sygnałami nagród: odpowiedniego nagradzania psa jedzeniem, zabawką i nagrodą socjalną,
– dostawiania do nogi i chodzenia przy nodze,
– zmian pozycji na nieruchomy przód lub tył,
– trzymania i przynoszenia koziołka,
– obiegania pachołka.

Co kwartał organizuję seminarium z Jagną Nowotarską, na które zapraszam wszystkich zaangażowanych w Obedience.

Ilość zajęć: 8
Cena: 800 zł.
Każdy uczestnik dostaje pakiet powitalny od firmy Gammolen (KLIK) oraz upominek ode mnie – szarpaczek w kolorach i z logo Oto Janki. Na zakończenie zajęć psiak dostaje personalizowany medal, a Opiekun dyplom w wersji elektronicznej.

Formularz zgłoszeniowy: KLIK

Tropienie użytkowe, czyli mantrailing w grupie Sniffers Łódź

Nasza Grupa spotyka się regularnie przez cały rok. Kalendarz treningów publikowany jest na dedykowanej grupie facebookowej (KLIK). Do grupy można dołączyć w każdej chwili, nie ma znaczenia czy ktoś jest początkujący, czy zaawansowany. Treningi są grupowe, ale każdy pies pracuje indywidualnie, stąd możliwość zróżnicowanego poziomu wtajemniczenia. Osoba, która tropi ze swoim psem jest też pozorantem dla innego zespołu.

Zajęcia odbywają się w różnych miejscach w całej Łodzi, przede wszystkich na łąkach w okolicy Retkini. Dobrze, żeby pies umiał zostawać sam w samochodzie, kiedy jego opiekun będzie się chował dla innego zespołu.

Regularnie organizujemy też warsztaty z Martą Wrzeszcz z Poznania.

Cena pojedynczych zajęć: 50 zł.
Cena za karnet (5 zajęć, ważność karnetu to 2 miesiące): 200 zł.

Zapraszam na facebookowy fanpejdż Sniffersów KLIK.

KONSULTACJE BEHAWIORALNE
Spotkania te są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które po praz pierwszy wprowadzają do swojego domu psiaka (szczeniaka, dorosłego psa, z adopcji) i mają
w związku z tym dużo pytań o zachowanie, chcą od razu przystąpić do szkolenia, bądź pies wykazuje niezrozumiałe zachowania, które wymagają objaśnienia i pokierowania.

Cena pierwszego spotkania (trwa ono około 2 godzin): 250 zł.
Cena każdego kolejnego spotkania (trwa godzinę zegarową): 150 zł.

SZKOLENIA INDYWIDUALNE
Ta forma spotkań przeznaczona jest dla wszystkich psiaków i ich Opiekunów, którzy potrzebują personalnego podejścia i skupienia się na ich zachowaniu. W trakcie zajęć, oprócz typowych tematów z podstawowego posłuszeństwa, możemy trenować również:
– obedience,
– rally-o,
– przywołanie (również przywołanie awaryjne na gwizdek),
– trening medyczny/kooperacyjny (nauka zakrapiania oczu, czesanie, robienie zastrzyków, itp.)

Cena pierwszego spotkania (zazwyczaj trwa ono około 2 godzin): 250 zł.
Cena każdego kolejnego spotkania (trwa godzinę zegarową): 150 zł.

Dla wszystkich uczestników moich kursów przygotowałam zamkniętą grupę na Facebooku, na której pojawiają się dodatkowe, cykliczne zajęcia takie jak:
– spacery socjalizacyjne w formule 1:1,
– spacery socjalizacyjne grupowe dla początkujących (w lesie i na łąkach) oraz zaawansowanych (w mieście),
– otwarte torki rally-0,
– trening rozproszeń (overtraining).

Do grupy zapraszam tutaj: (KLIK)

– – – – –
Dojazd do klienta w Łodzi – bezpłatnie.
Dojazd do klienta poza Łodzią – 2 zł za kilometr liczone w obie strony.
– – – – –

Zapisując się na zajęcia, akceptujesz regulamin uczestnictwa w szkoleniach w szkole dla psów Oto Janka – KLIK