RECENZJA Liker Cord i Liker Line

liker cord liker line otojanka recenzja top for dog
Jakiś czas temu wpadły w moje ręce dwie piłki Liker w rozmiarze, którego jeszcze nie mieliśmy. I choć miałam już styczność z likerem na sznurku, to opcję z taśmą spotkałam pierwszy raz.

Do tej pory moje psy były zaznajomione z dwoma rodzajami tej charakterystycznej piłki. W domu mamy dwie w rozmiarze 5 cm. na gumowanym sznurku oraz zwykłą w rozmiarze 9 cm., która miała służyć Jarvisowi do memłania. I tak, jak mały rozmiar nawet sprawdzał nam się podczas nagradzania, tak duża piłka została kompletnie zignorowana.

Nie będę ukrywać, że najwspanialszą częścią tej piłki jest sznurek, który notorycznie kusi Jarvisa. Wstyd się przyznać, ale nasz jeden malutki Liker został ogołocony przez czarnego psa… Mała piłka bez sznurka nie jest już taka fajna.

liker top for dog otojanka

W ramach testowania produktów do konkursu TOP for DOG 2019 (KLIK) dostaliśmy dwie piłki w pośrednim rozmiarze 7 cm. No i muszę to napisać – rozmiar jednak ma znaczenie. Dwie piłki, które do nas trafiły cieszyły się dużo większym powodzeniem niż każda wcześniejsza, którą zakupiłam. Rozmiar 7 jest idealny dla Jarvisa, dla Janki troszkę za duży, ale też radziła sobie świetnie. Ostatecznie rzadziej szarpałam się piłką, na korzyść nagradzania aportem. Dla psa nie ma znaczenia, czy piłka jest na taśmie czy na sznurku, jednak dla mnie dużo wygodniejsza okazała się taśma. Jest trochę dłuższa od sznurka, ale pewniej leżała mi w dłoni.

liker top for dog otojanka recenzja

Jeśli chodzi o sympatię psów do piłki:
– Janka – średnio zakochana, relacja raczej poprawna, ale bez emocji,
– Jarvis – zainteresowanie na odpowiednim poziomie, jednak piłka nie przebiła jego miłości do szarpania futerek i miękkich rzeczy, za to dużo większą radochę ma z aportu piłki ze sznurkiem, niż zupełnie gołej. W jego głowie sznurek jest jak bita śmietana na lodach, bez sznurka nie ma dobrej zabawy.

Jakość?
Fantastyczna! Bez dwóch zdań – nie wiem jak ta piłka jest zrobiona, ale do tej pory na żadnym z posiadanych przeze mnie egzemplarzy nie ma uszczerbku. Są rysy, są wgłębienia, ale piłki naprawdę wyglądają nienagannie. Zabawki są lekkie, ale jednocześnie twarde i wytrzymałe.

liker top for dog otojanka recenzja

Ostatecznie piłka nie została naszym treningowo/spacerowym „must have”, chociaż jedna z nich na stałe zagościła w mojej torbie treningowej, a druga zamieszkała w Zaopsiu, bo cenię te piłki za widoczny kolor, który łatwo wypatrzeć wśród mchu i leśnego igliwia. Mimo wielu zalet, Liker okazał się dla nas zabawką awaryjną, ale jestem ciekawa jak sprawdzi się u Ciebie i Twojego psa.

Recenzja powstała dzięki współpracy Atlantis – Partner Canagan, Puller (KLIK) dla TOP for DOG 2019.top for dog