Liebster Blog Award, czyli mam do Ciebie kilka pytań!

Ale się narobiło!
Chwiluńkę mnie tu nie było, a blogowy łańcuszek zdążył do mnie zapukać już cztery razy. Serdecznie Wam dziękuję za wszystkie nominacje, z przyjemnością odpowiem na Wasze pytania, zadam kolejne i poślę w świat tą fajną zabawę.

Liebster Blog Award to nominacja do zabawy otrzymana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała a następnie nominować kolejne 11 osób (informując ich o tym) oraz zadać im 11 pytań. Nie można nominować osoby którą Cię nominowała.

Nominacja od Amelii i Bado – Big dog in small body

1. Największy spacerowy absurd?
Dla mnie to chyba ten, kiedy poruszamy się grupą, a tylko jedna osoba zajmuje się swoim psem – rzuca mu piłkę lub z nim pracuje nie zważając na osoby i psy, które biegają obok. Już kilkukrotnie byłam na takich spacerach i bardzo mnie to irytowało, bo nakręcony na pracę pies nie zważa na ludzi na ścieżce i na psy, które luźno szwendają się dookoła maszerujących ludzi.

2. Najbardziej komiczne zachowanie Twojego psa?
Janka jest dość poważnym psem, ale chyba najbardziej lubię, kiedy wydawało jej się że coś mówiłam lub ma nadzieję, że będę czegoś od niej chciała – podchodzi do mnie i kilka razy drepcze w miejscu przednimi łapami, prostuje się jak na baczność, stawia uszy i twardo się we mnie wpatruje z nadzieją w oczach 🙂

3. Ulubiony, sentymentalny film?
Zbyt łatwo wzruszam się na każdym filmie, emocjonalnie podchodzę do tego co oglądam i chyba nie mam ulubionego i jednocześnie sentymentalnego filmu. Ale za to serdecznie polecam film „Człowiek, który gapił się na kozy”, gdyż kojarzy mi się z pierwszym wieczorem z Zorką i pierwszym jej usadowieniem się na moich kolanach 🙂

4. Jak wygląda dzień idealny?
Wstaję, kiedy się obudzę – najchętniej wybudzona promieniami słońca. Szykuję pyszne śniadanie, które długo celebruję. Zabieram psa na pole, wracam do domu na obiad, jaki zamawiam w chińskiej restauracji, pakuję się pod koc i oglądam film z kotem u boku. Wieczorem przychodzą do mnie znajomi i siedzimy do nocy gadając i gadając i gadając!

5. Pierwsze słowa po długim, męczącym spacerze?
No to teraz drzemeczka! 😀

6. Jakie słowo trafnie oddaje Twoją relację z psem?
Jedno słowo?!?! Hmm… Myślę, że mogłabym napisać: niepewność, praca, walka, ogromna miłość.

7. Najdziwniejsze miejsce jakie psiak upodobał sobie do spania?
Kanapa – ale zawsze z głową na poduszce, którą zrobiła dla mnie siostra.

8. Jedzenie/smaki za które da się pokroić?
Bardzo lubi wszystko co mokre (kiełbaska, pasztet, parówka) i to co śmierdzące (płucka, jąderka…). Myślę, że nie ma takiego jedzenia, które może być naszym „zawsze”, bo jak Janka nie chce, to nie zje 😛

9. Jaką radę możesz dać czytającym Twojego bloga?
Bądźcie cierpliwi, bo jak się rozgadam, to… Na dodatek uwielbiam wracać do początków każdej sytuacji i opisywać je z wielką dokładnością!

10. Najbardziej trafny „gadżet” na treningi?
Dobrze zaopatrzona saszetka ze smakami 😀

11. Co sprawia, że Twój pies jest wyjątkowy?
Janka to mój pierwszy pies, pies trudny, ale niesamowicie kochany – taki pies jest po prostu psem życia, dlatego jest wyjątkowy.

Nominacja od  Krysi i mudików – Wartowniki Wiatru

1. Dlaczego akurat ten pies? (Ta rasa, nie inna etc.)
Może zabrzmi to górnolotnie, ale chyba był mi pisany… Oczywiście jej ogłoszenie wzbudziło we mnie większe zainteresowanie niż inne, które przeglądałam, ale jak teraz o tym myślę, to wszystko potoczyło się tak, jak gdzieś tam było zapisane 😉

2. Jaki sport uprawiasz z psem, dlaczego ten?
Z Janką ćwiczymy rally-o, które jest pewnym kompromisem wobec moich ciągot do obedience, a jej brakiem długotrwałego skupienia do pracy w statyce. Krótki torek, wiele zmian, ciągły ruch – to idealny sport dla nas obu!

3. Jaką karmę wciąga twój czterołap?
W tej chwili zjada Lukullusa (już trzeci smak), jednak co kilka kilogramów – mniej więcej 6 – staram się zmieniać karmę, dlatego mój pies jadł już Taste of the Wild, Platinum Natural, Planet Pet Society, Bosch…

4. Najbardziej trwała i jednocześnie praktyczna zabawka twojego psa?
Myślę, że będzie to piłka kong squeezz – mamy ją już 1,5 roku i zawsze jest niezawodna, Janka ją kocha i nigdy nie przepuści okazji by się nią pobawić.

5. Masz jakiś sposób na brudnego psa po jesiennym spacerze w deszczu?
Tak! Najpierw to co tylko mokre wycieram ręcznikiem, a później to co brudne… siup do wanny 😀

6. Podróżujesz z psem? (Tak/nie dlaczego?)
Podróżuję! Bardzo lubię zabierać Jankę na spotkania ze znajomymi lub spacery w nowych miejscach, wszelkie treningi, seminaria i wakacje też wymagają podróżowania, dlatego podróż z psem to dla mnie coś naturalnego, jednak najchętniej (dla wygody) wybieram podróż samochodem 🙂

7. Co robisz z psem w domu?
W domu uczymy się nowych rzeczy, bardzo często po prostu się bawimy – przede wszystkim w zabawy węchowe, ale też w przeciąganie i dla rozluźnienia/nagrody za coś, w aport.

8. Gdzie sypia twój pies?
Janka ma legowisku w jednym pokoju, a klatkę w mojej sypialni. Oprócz tych dwóch miejsc, bardzo lubi kanapę i konkretną poduszkę, którą zrobiła dla mnie moja siostra.

9. Wspomnij najważniejszą waszą chwilę z 2014 roku. 🙂
2014 rok przyniósł nam wiele fantastycznych chwil, ale chyba tą jedną naj naj będzie zajęcie 3 miejsca w zawodach rally-o w Opolu. Jej piękna praca po wyczerpującej podróży i przy bardzo gorącej pogodzie warta była każdego przejechanego kilometra i każdej wydanej na ten cel złotówki.

10. Ubierasz się na spacer z psem praktycznie, ładnie czy też próbujesz to jakoś łączyć?
Na spacer z psem ubieram się tak jak każdego dnia, tylko czasem (zazwyczaj w teren) zakładam getry lub dres, jednak nie mam w swojej garderobie ubrań typowo „dla psa”.

11. Kim jest dla ciebie twój pies?
Janka jest moim życiowym kompanem i nauczycielem 🙂

Nominacja od Evel, Zu i Raven – Zuzankowy kącik

1. Pies jedynak, dwupies, czipsy czy jeszcze więcej – jaka jest Twoja wymarzona liczba psów i dlaczego akurat taka?
Minimum dwa, najchętniej trzy 🙂 Z dwoma jakoś raźniej, a trzecie przecież przeszkadzać nie będzie 😉

2. Jakie aktywności z psem/sport kynologiczny Cię pociąga a jakich absolutnie nie chciałbyś/nie chciałabyś uprawiać? Dlaczego?
Bardzo pociąga mnie tropienie, agility i posłuszeństwo – te trzy rzeczy udało nam się liznąć i wiem, że są to trzy aktywności, które nadal chcę ćwiczyć z Janką. Nie pociąga mnie za to IPO, a szczególnie tropienie sportowe i obrona – to wszystko wydaje mi się najmniej naturalne jeśli chodzi o psie sporty.

3. Ukochana zabawka Twojego psa to…
Kong squeez i kong wubba, bez dwóch zdań! 😀

4. Bez czego Twój pies nie wyobraża sobie udanego dnia?
Może bez przytulenia się do podusi na kanapie? 😉 A tak serio, to chyba bez aktywności z pańcią – zawsze upomni się o chwilę uwagi i zabawy w naszych domowych pieleszach.

5. Twój pies nauczył Cię…
Cierpliwości, choć przed przygarnięciem Janki nazywałam siebie osobą cierpliwą!

6. Największy Wasz problem wychowawczy/szkoleniowy jak do tej pory to…? Jak sobie z nim radzisz?
Myślę, że ciągle są to braki socjalizacyjne wobec innych psów. Radzę sobie z tym kiepsko, bo ciężko znaleźć mi tyle zrównoważonych psów, żeby nasz trening był płynny, w związku z czym co jakiś czas robimy przymusowe przerwy 🙁

7. Coś, czego absolutnie nie zje Twój pies to…
Surowa marchewka.

8. Jak wspominasz pierwszy dzień Twojego psa w Twoim domu?
Mniej więcej tak: „o matko przenajświętsza, co żem ja uczyniła!”.

9. Idealna rasa czy ideał psa dla Ciebie – jeśli taki istnieje – to…?
Owczarek! Tylko nie wiem który 😛

10. Najlepsze wakacje z psem – aktywnie, leniwie, góry, morze, a może zupełnie inaczej?
To wszystko za jednym zamachem 😀

11. Kto Cię inspiruje, jest Twoim wzorem do działania, autorytetem czy natchnieniem w kynologicznym światku?
Chyba nie ma takiej konkretnej osoby. Mam kilka portali i stron, które śledzę, jednak zawsze staram się wyciągnąć z tego to z czym ja się zgadzam i co mogłabym wykorzystać w pracy z moim własnym psem.

Nominacja od Magdy i Miszy – Ptysiowy i Owczarkowy

1. Gdybyś miała porównać swojego psa do jakiegoś
zwierzaka(charakter/wygląd/pierwsze skojarzenie) – jakie byłoby to
zwierzę i dlaczego to? 😀
Foczka i Ryjek z Muminków 🙂 No cóż, jak Janka położy uszy i napręży wąsy to wygląda jak foczka, ale jak postawi uszy… no istny Ryjek! Na dodatek też jest tchórzliwa i dziecinna 😛

2. Gdybyś mogła publicznie, na skalę światową, złożyć spełniające się w
stu procentach życzenia ludziom strzelającym w Sylwestra – jak by one
brzmiały? 😀
Bawcie się dobrze i uważajcie z ogniem!
Żeby nie było – nie mam nic do osób strzelających w Sylwestra, sama nigdy tego nie robiłam i robić nie będę, bo nigdy nie mieliśmy takiej tradycji w rodzinie. Jakoś tego Sylwestra trzeba świętować, a ludzie lubią huczne imprezy. Za to jak ktoś strzela przed albo po… No to w tym wypadku *&$%#^!

3. W jaki sposób zmieniło się Twoje życie odkąd masz psa?
Zmieniło się ono w sposób diametralny (chodzi o moją psychikę i nastawienie do świata) ale jednocześnie jest takie jakie było wcześniej, tylko częściej wychodzę z domu 😉

4. Czego nauczył cię Twój pies?
U Evel wspominałam, że jest to cierpliwość, ale tutaj dodam również, że asertywność i zaufanie dla swojej intuicji.

5. Jaki był Twój pierwszy pies?
Janka jest moim pierwszym w życiu psem… LOVE!

6. Co chciałabyś zmienić w swoim czworonogu i DLACZEGO?
Chciałabym wyciszyć jej emocje, gdyż duża pobudliwość nigdy nie jest pożądana oraz dodałabym jej trochę pewności siebie. Inne rzeczy można prędzej czy później wypracować, a że akurat te dwie, które wymieniłam są z grupy „później” dlatego chciałabym je mieć już teraz 😀

7. Masz możliwość zaprojektowania gadżetu dla siebie z psem – jaki to
gadżet? Kubek, czapka? A może coś bardziej oryginalnego? 😀
Będzie to obrazem, nic specjalnego, ale że ja jestem Zosia Samosia, to pewnie sama sobie taki gadżet przygotuję. Planuję go już od dwóch lat, ale jakoś nie udało mi się do tej pory zebrać, żeby go skończyć 😉

8. Psy rasowe – czy naprawdę wszystkie rasy potrzebne są w dzisiejszych czasach?
Dla każdego coś dobrego! Różnorodność jest pożądaną cechą w naturze… jeśli o rasach psów można mówić w tym aspekcie 😉

9. Jaka psia rasa – i dlaczego – ci się podoba? Czy jest to jednocześnie rasa, którą planujesz w przyszłości?
Bardzo podoba mi się border collie- jego wielkość, sierść i cały wygląd jest kompletnie w moim typie. Nie mam pojęcia czy zdecyduję się kiedyś na bordera, na pewno chciałabym mieć owczarka, ale jakiego konkretnie – jeszcze nie zdecydowałam… Nie pomaga mi w tym wolontariat w schronisku, bo kiedy tam jestem to zaraz myślę „o, ten jest fajny… o ten mi się podoba! o… a ten jaki socjalny!”. Mam też słabość go whippetów…

10. EGOQUESTION: Co myślisz o mnie i o moim psie?
Dwie wariatki… się dobrałyście! <3

11. Czy żałujesz decyzji o adopcji/kupnie psa?
Nie, nie żałuję. Ale wiem, że kolejna adopcja będzie bardziej przemyślana, nie wykluczam też kupna psa z hodowli.

A teraz złamię trochę zasady – nie będę nominowała aż 11 osób, za to chętnie zadam 11 pytań 🙂

Do zabawy nominuję:

Oto moje pytania:
1. Czy jesteś zadowolony z wychowania swojego psa? Czy jest coś, co uważasz za swoją „porażkę wychowawczą”?
2. Masz na ten rok nieograniczony budżet – jakie marzenie spełnisz? Możesz wybrać tylko jedno!
3. Czy jest jakaś sztuczka, która sprawiła Wam najwięcej trudności? Jak udało Wam się jej nauczyć, jeśli w końcu odnieśliście sukces?
4. Jaką aktywność z psem lubisz najbardziej? Co sprawia Wam najwięcej satysfkacji?
5. Jakie jest Twoje popisowe danie kulinarne?
6. Czy w roku 2015 planujesz zmiany w swoim życiu? Może zmiana diety albo miejsca zamieszkania, a może kolejny pies?
7. W jakim mieście mieszkasz – czy lubisz to miejsce?
8. Czy masz na swoim koncie jakiś poważniejszy hand-made, np. odnowiony mebel itp.? Czy lubisz robić takie rzeczy?
9. Czy masz miejsce do którego lubisz wracać?
10. Czy oprócz psa, posiadasz jeszcze jakieś zwierzęta? Jeśli tak – napisz o nich coś więcej.
11. Muzyka! Czy Cię relaksuje, czy może nakręca? Jaki styl Ci odpowiada?

Powodzenia!

 

4 komentarze do “Liebster Blog Award, czyli mam do Ciebie kilka pytań!”

 1. Hahaha – "o matko przenajświętsza, co żem ja uczyniła!", znam to 😀 Wow, ale się dowiedziałam rzeczy na Wasz temat, których jeszcze nie wiedziałam, super.
  Ten wysyp Liebsterów przypomina mi, że też dostałam swego czasu nominację, miałam odpowiedzieć na pytania i w końcu… zapomniałam. Chyba nie jestem dobra w łańcuszkach 😛 Buziaki dla Was!

  1. Naprawdę tak bardzo odkryłam się w odpowiedziach? 😀
   Ja też nie jestem dobra w łańcuszkach, ale ten bardzo mi się spodobał. Potrzebowałam też oderwania od posylwestrowej schizy Janki, więc fajnie było puścić myśli na inny tor. Jeśli dostałaś teraz jakieś nominacje, to dawaj dawaj, nie ma na co czekać :)))

 2. 8. Jak wspominasz pierwszy dzień Twojego psa w Twoim domu?
  Mniej więcej tak: "o matko przenajświętsza, co żem ja uczyniła!".

  Tak ! Idealnie tak myślałam o przyadoptowaniu Ru! Hahah dobrze wiedzieć, że nie jestem sama! :))

  1. Nie jesteś sama, nie jesteś! A na pocieszenie powiem – ze dwa latka miną i zaczniecie się z Ruby (RubyRubyRuby! Aaaaaa…) dogadywać 😀

   😛

Możliwość komentowania została wyłączona.